Jak urządzić domek letniskowy 35m2?

domek letniskowy

admin

Opublikowano5 września 2023

Chociaż domek letniskowy o powierzchni 35m2 może nie wydawać się przestronną przestrzenią do aranżacji, w przypadku domku letniskowego stanowi to całkiem satysfakcjonującą ilość miejsca. Najważniejsze jest dostosowanie wnętrza do swoich potrzeb i gustów. 

Dla osób wahających się, przygotowaliśmy artykuł omawiający jak urządzić domek letniskowy o powierzchni 35m2, w którym znajdziesz inspiracje oraz praktyczne wskazówki.

Przygotowanie schowków w domku letniskowym

Jako producent drewnianych domków letniskowych podczas rozważań na temat aranżacji drewnianego domku letniskowego, skupiamy się na przestrzeni niezbędnej do przechowywania wszystkich niezbędnych przedmiotów. Dom letniskowy to nie tylko miejsce do spania, jedzenia i relaksu na kanapie. Aby uzyskać spójną, estetyczną i praktyczną aranżację, należy uwzględnić przestrzeń do przechowywania rzeczy. Warto zastanowić się, czy potrzebujemy schowka na narzędzia, rower oraz inne sprzęty sportowe, akcesoria do aktywności wodnej, pościel i materace dla gości, grill, zabawki dla dzieci i wiele innych przedmiotów, które na etapie projektowania mogą umknąć.

Jak stworzyć dodatkowe schowki? Warto wykorzystać mało użyteczne przestrzenie, które mogą pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Przykłady to miejsca pod schodami czy w skosach dachu. Przydatne mogą też być łóżka z pojemnikami, które pozwalają przechowywać nie tylko pościel, ale także wiele innych przedmiotów.

Wnętrze domku letniskowego – praktyczne wskazówki

Okazuje się, że istnieje wiele trików, które umożliwiają stworzenie estetycznej i ergonomicznej aranżacji. Oto kilka przykładów:

  • wybieraj meble wielofunkcyjne – np. stół w kuchni może służyć również jako biurko do pracy lub nauki, sofa, na której w dzień służy do odpoczynku, może służyć jako łóżko – warto wybrać model, który można rozkładać;
  • stół jadalny można zastąpić przenośnym meblem składanym, co umożliwia przeniesienie posiłku na taras lub na trawę w ładną pogodę;
  • pomyśl o układzie przestrzeni komunikacyjnej – zaplanuj, jak będziesz się poruszać wewnątrz domku i nie zatapiaj dróg pomiędzy różnymi pomieszczeniami;
  • zainstaluj moskitiery na oknach, aby skutecznie chronić się przed komarami, zwłaszcza że domek letniskowy będzie najczęściej używany w cieplejszych miesiącach.

Dekoracja ścian w domku letniskowym

Jeśli chodzi o dekorację ścian, istnieją dwie główne opcje:

  • pozostawienie naturalnego drewnianego wykończenia;
  • wygładzenie i pomalowanie ścian. 

Obie opcje mają swoje zalety i zależą od preferencji właściciela. Dobrą wiadomością jest, że w przeciwieństwie do domów całorocznych, w przypadku domków letniskowych nie zawsze jest konieczne wygładzanie ścian – można od razu przystąpić do malowania.

Oświetlenie w domku letniskowym

Kwestia oświetlenia jest związana z ilością okien – domek ma duże okna, możesz zredukować ilość sztucznego oświetlenia. Małe okna natomiast stanowią większą przestrzeń do aranżacji ścian i są mniej narażone na zmiany temperatury zewnętrznej. Jak więc zadbać o oświetlenie w drewnianym domku letniskowym? Podobnie jak w mieszkaniu, warto użyć różnego rodzaju oświetlenia: głównego, punktowego i zadaniowego. Ważne jest, aby zaplanować te aspekty na etapie projektowania i umieścić odpowiednią liczbę gniazdek.

Możliwości urządzenia domku letniskowego o powierzchni 25 m2 są naprawdę szerokie, a wybór rozwiązań zależy od osobistych preferencji i potrzeb. Ważne jest, aby wybierać praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które zapewnią wygodę w letnim domku.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi drewniane domki parterowe oraz drewniane domki z antresolą – również te o powierzchni 35m2.

Kategorie
To Top
Zadzwoń teraz Zadzwoń teraz